Головна

Новини

Про нас

Абітурієнту

Навчально практичні центри

Здобувачам освіти

Методична робота

Виховна робота

Публічна інформація

Безпека роботи в мережі INTERNET

 

 

 

 

   Історія училища

    Свій історичний шлях Головинське училище розпочало 25 жовтня 1930 року, коли наказом тресту Союзграніт відповідно до постанови ЦВК і РНК СРСР від 29 березня 1929 року на базі Головинського кар’єру було створено школу учнівської молоді (ШУМ) для підготовки робітників по добуванню і обробці каменю. До 50-х років XX ст. це було єдине в СРСР училище, яке готувало спеціалістів з обробки граніту.
    У 1932 році школа учнівської молоді, була перейменована на школу  фабрично-заводського навчання (ФЗН), де готували кольщиків, каменотесів і полірувальників. Термін навчання - 2 роки.
    З 1938 року в школі навчалось 100 учнів.
    У жовтні 1940 року Головинська школа ФЗН була перетворена в ремісниче училище (РУ). В житті учнів відбулись великі зміни: всіх поселили в гуртожиток, одягали, харчували.

 

    В роки німецької окупації училище евакуювали в м. Гнівань Вінницької області. Повернулися в 1952 році.
    У 1962 році ремісниче училище № 1 реорганізоване у міське професійно-технічне училище № 2. В наступні роки набір учнів зростав, колектив поповнювався новими викладачами і майстрами.
    В 1973 році Наказом Житомирського обласного управління профтехосвіти міське професійно-технічне училище №2 в селі Головине Житомирської області реорганізоване в середнє професійно-технічне № 2 по підготовці кваліфікованих робітників з середньою освітою ( з 3-х річним терміном навчання ).
    1975 рік –  Міністерство промисловості будівельних матеріалів України прийняло рішення побудувати новий навчальний комплекс на 720 - 960 учнівських місць.
    І в 1980 - 1981 роках по вулиці Жовтневій в смт Головине зведено сучасний навчально-виробничий комплекс СПТУ №2.

 

    У 1993 році колектив училища взяв в оренду землю і став  успішно господарювати, отримуючи гарні врожаї зернових, картоплі, буряків, моркви.
    Рік 1999 – Наказом Міністерства освіти і науки України СПТУ № 2 реорганізоване у вище професійне училище № 2.
    У 2004 році ВПУ № 2 реорганізовано у Головинське вище професійне училище нерудних технологій (ГВПУ НТ).
     Вагомий внесок у будівництво та  розвиток навчального закладу, навчання та виховання учнівської молоді, удосконалення матеріально-технічної бази зробив колишній директор Терещук Федір Максимович – кавалер ордена «За заслуги», заслужений працівник профтехосвіти України, нагороджений почесною відзнакою «Лідер України» та іншими державними нагородами.
    З 2008 року Головинське ВПУ НТ очолює відмінник освіти України, викладач-методист Максимчук Вячеслав Володимирович. Керівник, який бачить перспективу, добре знає проблеми профтехосвіти і навчального закладу та докладає максимум зусиль задля їх вирішення.
    2020 рік. ГВПУ НТ  святкувало свій ювілей – 90 років від дня заснування.  

 

     Сьогодні ГВПУ НТ є одним із провідних професійно-технічних навчальних закладів Житомирщини та України, єдине училище, яке здійснює підготовку кадрів з обробки природного каменю.
    Головинське ВПУ НТ є предметом гордості всіх, хто в ньому працює і навчається, даниною глибокої подяки всім, хто примножував його славу й честь, створював традиції та закладав фундамент на майбутнє. Попереду наполеглива праця, нові важливі завдання у справі підготовки висококваліфікованих фахівців.

12325
Жтомирська область, Житомирський район, смт Головине, вул. Жовтнева, 19 тел.(04134) 3-12-07           e-mail gvpunt@ukr.net