Головна

Новини

Про нас

Абітурієнту

Центр професійної кар’єри

Навчально практичні центри

Освітній процес

Методична робота

Виховна робота

 

 

 

 

   Історія училища

    Свій історичний шлях Головинське училище розпочало 25 жовтня 1930 року, коли наказом тресту Союзграніт відповідно до постанови ЦВК і РНК СРСР від 29 березня 1929 року на базі Головинського кар’єру було створено школу учнівської молоді (ШУМ) для підготовки робітників по добуванню і обробці каменю. До 50-х років XX ст. це було єдине в СРСР училище, яке готувало спеціалістів з обробки граніту.
    У 1932 році школа учнівської молоді, була перейменована на школу  фабрично-заводського навчання (ФЗН), де готували кольщиків, каменотесів і полірувальників. Термін навчання - 2 роки.
    З 1938 року в школі навчалось 100 учнів.
    У жовтні 1940 року Головинська школа ФЗН була перетворена в ремісниче училище (РУ). В житті учнів відбулись великі зміни: всіх поселили в гуртожиток, одягали, харчували.

 

    В роки німецької окупації училище евакуювали в м. Гнівань Вінницької області. Повернулися в 1952 році.
    У 1962 році ремісниче училище № 1 реорганізоване у міське професійно-технічне училище № 2. В наступні роки набір учнів зростав, колектив поповнювався новими викладачами і майстрами.
    В 1973 році Наказом Житомирського обласного управління профтехосвіти міське професійно-технічне училище №2 в селі Головине Житомирської області реорганізоване в середнє професійно-технічне № 2 по підготовці кваліфікованих робітників з середньою освітою ( з 3-х річним терміном навчання ).
    1975 рік –  Міністерство промисловості будівельних матеріалів України прийняло рішення побудувати новий навчальний комплекс на 720 - 960 учнівських місць.
    І в 1980 - 1981 роках по вулиці Жовтневій в смт Головине зведено сучасний навчально-виробничий комплекс СПТУ №2.

 

    У 1993 році колектив училища взяв в оренду землю і став  успішно господарювати, отримуючи гарні врожаї зернових, картоплі, буряків, моркви.
    Рік 1999 – Наказом Міністерства освіти і науки України СПТУ № 2 реорганізоване у вище професійне училище № 2.
    У 2004 році ВПУ № 2 реорганізовано у Головинське вище професійне училище нерудних технологій (ГВПУ НТ).
     Вагомий внесок у будівництво та  розвиток навчального закладу, навчання та виховання учнівської молоді, удосконалення матеріально-технічної бази зробив колишній директор Терещук Федір Максимович – кавалер ордена «За заслуги», заслужений працівник профтехосвіти України, нагороджений почесною відзнакою «Лідер України» та іншими державними нагородами.
    З 2008 року Головинське ВПУ НТ очолює відмінник освіти України, викладач-методист Максимчук Вячеслав Володимирович. Керівник, який бачить перспективу, добре знає проблеми профтехосвіти і навчального закладу та докладає максимум зусиль задля їх вирішення.
    2020 рік. ГВПУ НТ  святкувало свій ювілей – 90 років від дня заснування.  

 

     Сьогодні ГВПУ НТ є одним із провідних професійно-технічних навчальних закладів Житомирщини та України, єдине училище, яке здійснює підготовку кадрів з обробки природного каменю.
    Головинське ВПУ НТ є предметом гордості всіх, хто в ньому працює і навчається, даниною глибокої подяки всім, хто примножував його славу й честь, створював традиції та закладав фундамент на майбутнє. Попереду наполеглива праця, нові важливі завдання у справі підготовки висококваліфікованих фахівців.

12325
Жтомирська область, Житомирський район, смт Головине, вул. Жовтнева, 19 тел.(04134) 3-12-07           e-mail gvpunt@ukr.net